innowacyjne produkty, innowacyjne technologie

Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Nowości / Produkty firm VPT oraz Omnetics, których Semicon jest autoryzowanym dystrybutorem, są wykorzystywane w najnowszej misji kosmicznej na Marsa

Produkty firm VPT oraz Omnetics, których Semicon jest autoryzowanym dystrybutorem, są wykorzystywane w najnowszej misji kosmicznej na Marsa

 Jesteśmy dumni, że produkty oferowane przez naszą firmę, są wykorzystywane w najnowszej misji kosmicznej na Marsa. Zarówno przetwornice firmy VPT jak i złącza Omnetics są zastosowane w konstrukcji łazika Perseverance.

Najbardziej zaawansowane przetwornice DC-DC VPT zasilają kluczowe instrumenty pokładowe. Są to m.in. izolowane przetwornice DC-DC, przetwornice typu point-of-load czy filtry EMI służące do stabilizacji zasilania kamer oraz układów przetwarzania danych.

Zaawansowana konstrukcja tych podzespołów uwzględnia wysokie promieniowanie kosmiczne, osiągające wartość całkowitej dawki jonizacyjnej TID do 100krad(Si) oraz pojedyncze zjawisko jonizacji (SEE) do 85MeV/mg/cm2. Doskonała odporność wynika z zastosowania specjalnych podzespołów elektronicznych oraz przeprowadzania wnikliwych testów radiacyjnych (RLAT) i wieloletnich badań na podstawie wcześniejszych misji. To wielki zaszczyt współpracować i móc oferować na polskim rynku produkty tak renomowanej firmy, której produkty są częścią tego historycznego wydarzenia.

Złącza Nano-D oraz Nano-Strip dzięki bardzo małym wymiarom i wadze, są z kolei wykorzystane do zapewnienia skutecznego zasilania oraz komunikacji między wszystkimi składowymi elementami systemu.

Gratulujemy udanego lądowania na czerwonej planecie i życzymy co najmniej 687 dni nieprzerwanego zasilania, podczas których zaplanowano badania i poszukiwania wcześniejszych form życia oraz wody. Więcej o misji można dowiedzieć się tutaj.

Zarówno przetwornice VPT, jaki i złącza Omnetics mogą być z sukcesem stosowane w wymagających urządzeniach naziemnych, takich jak drony czy samodzielne roboty. 

W razie zainteresowania zapraszamy do kontaktu z naszym Product Managerem Ewą Zalewską: ezalewska@semicon.com.pl, tel.: 572-728-957


Semicon sp. z o.o.
ul. Zwoleńska 43/43A
PL 04-761 Warszawa, Poland
tel: (48-22) 615 73 71
fax: (48-22) 615 73 75
NIP: 526 03 03 208
KRS: 0000068554
email: info@semicon.com.pl
Copyright © 2010 Semicon | powered by WEB interface
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij