innowacyjne produkty, innowacyjne technologie

Jesteś tutaj: Strona główna / Nowości / FPBB RAIL: trzy typy zabezpieczeń w jednej ultrakompaktowej obudowie.

FPBB RAIL: trzy typy zabezpieczeń w jednej ultrakompaktowej obudowie.

seria dwustopniowych filtrów FPBB RAIL Schurter
Firma Schurter wprowadza na rynek serię dwustopniowych filtrów FPBB RAIL. Dzięki nadzwyczaj cienkiej obudowie (25 mm) filtry zajmują bardzo mało miejsca na szynie montażowej. Nowe filtry są wyposażone opcjonalnie w gniazdo bezpiecznikowe lub w wyłącznik bezpieczeństwa. Dodatkowo, w każdym wariancie urządzenia można zainstalować zabezpieczenia przeciwprzepięciowe (warystory). FPBB RAIL: trzy typy zabezpieczeń w jednej ultrakompaktowej obudowie. 
W przemysłowych szafach sterowniczych dla układów jednofazowych (np. układy sterowania) niemal zawsze brakuje miejsca. SCHURTER radzi sobie z tym problemem, proponując całkiem nową konstrukcję filtra, której szerokość wynosi zaledwie 25 mm. Mimo, iż filtry FPBB RAIL wyposażone są w obudowę z tworzywa sztucznego, zapewniają wysoki stopień tłumienia zakłóceń wynikających z interferencji magnetycznej (EMI). Zawdzięczają to swojej dwustopniowej konstrukcji oraz inteligentnie rozplanowanym płytkom drukowanym.

Odpowiednie do wysokich obciążeń EMI


Filtry FPBB RAIL można zatem stosować w urządzeniach obciążonych silną interferencją magnetyczną, jak zasilacze lub przetwornice w szafach sterowniczych. Typowymi obszarami zastosowania dla FPBB RAIL są układy sterowania przemysłowych układów technologicznych lub maszyn. Wydajne, wąskie filtry idealnie nadają się również do sprzętu medycznego, telekomunikacyjnego lub komputerowego.

Zaciski klatkowe


Filtry nowej serii mogą być wyposażone we wszelkie warianty zacisków klatkowych, co pozwala wyjątkowo wygodnie i szybko instalować przewody. Filtry należy montować na szynach DIN-Rail. Alternatywą są warianty z połączeniem śrubowym (kołnierzowym).

Szeroki zakres temperatur


Standardowe warianty filtra można stosować w szerokim zakresie temperatur od -40°C do 100°C. Wersje z bezpiecznikami i ochroną przepięciową można stosować w zakresie temperatur od -40°C do 85°C, a wersje z wyłącznikiem bezpieczeństwa — w zakresie od -5°C do 60°C.

Wersje Standard i Medical


Filtry są przeznaczone do pracy w zakresie natężenia od 1 A do 16 A, przy maks. 250 VAC i 250 VDC, wg norm IEC i UL. Posiadają certyfikat ENEC i cURus i są przeznaczone do zastosowań zgodnych z IEC 60950. Dla urządzeń medycznych wg IEC/UL 60601-1 dostępne są warianty z niską wartością prądów upływowych <80 µA (M80) lub bez prądu upływowego <5 µA (M5).

Semicon sp. z o.o.
ul. Zwoleńska 43/43A
PL 04-761 Warszawa, Poland
tel: (48-22) 615 73 71
fax: (48-22) 615 73 75
NIP: 526 03 03 208
KRS: 0000068554
email: info@semicon.com.pl
Copyright © 2010 Semicon | powered by WEB interface
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij