innowacyjne produkty, innowacyjne technologie

Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Dostępność złączy MC3 do instalacji fotowoltaicznych

Dostępność złączy MC3 do instalacji fotowoltaicznych

Ostatnio pojawiły się na rynku używane elementy systemów fotowoltaicznych wyposażone   w złącza starej generacji - MC3. Obecność takich złączy (szczególnie w inwerterach) powoduje najczęściej konieczność dostosowania się do aktualnie obowiązującego standardu - MC4.

Można to zrobić za pomocą  przewodów - adapterów (tzw. przejściówek) posiadających z jednej strony złącza MC3  a z drugiej MC4. Głównym problemem montażu takich przewodów jest dostęp do odpowiednich narzędzi, czyli praski (zaciskarki) dostosowanej do tulejek oraz narzędzia PV-RWZ3 z wrzecionem  PV-KO3 I+II  do naciągania gumowej izolacji. 

Narzędzie PV-RWZ3  jest prawie nieosiągalne, ponieważ firma STAUBLI EC (dawniej Multi-Contact) zakończyła produkcję złączy  MC3 i narzędzi do ich montażu. Semicon ma w swoim magazynie dużą ilość złączy MC3 (do przewodu 4mm²)  oraz wszystkie niezbędne narzędzia, co powoduje, że możemy wykonać takie przewody, dostosowując się do wymagań klienta  co do długości przewodów oraz rodzaju złączy  po drugiej stronie  przejściówki.

Jako oficjalny, wyłączny dystrybutor w Polsce firmy  STAUBLI EC możemy oferować montaż jedynie oryginalnych złączy MC3 i MC4. 

Semicon sp. z o.o.
ul. Zwoleńska 43/43A
PL 04-761 Warszawa, Poland
tel: (48-22) 615 73 71
fax: (48-22) 615 73 75
NIP: 526 03 03 208
KRS: 0000068554
email: info@semicon.com.pl
Copyright © 2010 Semicon | powered by WEB interface
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij