innowacyjne produkty, innowacyjne technologie

Jesteś tutaj: Strona główna / Nowości / MGA-A: bez wąsów i dendrytów cynowych

MGA-A: bez wąsów i dendrytów cynowych

Schurter MGA
Schurter rozszerza linię MGA / MAG-S bezpieczników ceramicznych SMD w formacie 1206 o wersję dla lotnictwa, w której nie tworzą się wąsy cynowe, chociaż całkowicie zrezygnowano z powłok zawierających ołów.
Krystaliczne dendryty i wąsy cynowe wiążą się ze znacznym ryzykiem powstawania zwarć w elektronice o wysokiej gęstości mocy. Dendryty cynowe powstają w procesie nakładania powłok galwanicznych, formując się na końcówkach i na powierzchni narostów cynowych. Jedynie czasochłonna inspekcja i oczyszczanie zgodnie z MIL-PRF 23419 pozwalają wyeliminować ten problem. Wąsy cynowe natomiast powstają w sposób nieprzewidywalny i zwykle po procesie galwanicznego nakładania powłok. Będący podstawą tego zjawiska proces fizyczny nie został jeszcze całkowicie zbadany, jednak dotychczas radzono sobie z tym problemem poprzez zastosowanie domieszki ołowiu.

Ołów stał się jednak w międzyczasie elementem niepożądanym w wielu miejscach (wytyczna RoHS). Dlatego też firma Schurter rozszerzyła rodzinę MGA, cienkowarstwowych bezpieczników SMD, o nowy wariant. Oprócz klasycznych bezpieczników MGA i posiadających certyfikat ESA bezpieczników dla aplikacji kosmicznych MGA-S, istnieje nowa wersja dla lotnictwa MGA-A. Zrezygnowano tu całkowicie z powłoki zawierającej ołów, stawiając w zamian za to na złoto. 

Pozłacane końcówki nie stanowią powierzchni, na której mogłyby pojawić się wąsy czy dendryty. Tym samym nowy bezpiecznik MGA-A jest nieco bezpieczniejszy w zastosowaniu, co ma duże znaczenie dla niezwykle wrażliwego przemysłu lotniczego, ale także dla przemysłu kosmicznego.

Pod względem technicznym budowa odpowiada budowie bezpiecznika MGA-S. To znaczy: hermetycznie szczelna, niezwykle wytrzymała konstrukcja, która znakomicie nadaje się do zastosowania w samokontrolujących aplikacjach zgodnie z wytycznymi ATEX i IECEx. Pomimo najmniejszych wymiarów (format 1206) MGA-A posiada szczególnie wysoką zdolność wyłączania do 300 A przy 125 VDC i może być stosowany w szerokim zakresie temperatur od -55°C do +125°C.

Nowy bezpiecznik MGA-A firmy SCHURTER nadaje się do każdego rodzaju aplikacji o najwyższych wymaganiach w zakresie niezawodności i pewności działania.

Unikalne właściwości

  • Bez wąsów i dendrytów cynowych
  • Brak powłok zawierających ołów (zgodność z dyrektywą RoHS)
  • Porównywalny standard kwalifikacyjny jak w przypadku MIL-PRF 23419
  • Hermetycznie szczelna i wytrzymała konstrukcja
Semicon sp. z o.o.
ul. Zwoleńska 43/43A
PL 04-761 Warszawa, Poland
tel: (48-22) 615 73 71
fax: (48-22) 615 73 75
NIP: 526 03 03 208
KRS: 0000068554
email: info@semicon.com.pl
Copyright © 2010 Semicon | powered by WEB interface
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij