innowacyjne produkty, innowacyjne technologie

Jesteś tutaj: Strona główna / Nowości / Przełączniki serii MR50 firmy ELMA - nowość

Przełączniki serii MR50 firmy ELMA - nowość

Seria przełączników MR50 firmy ELMA została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o urządzeniach noktowizyjnych, radiokomunikacyjnych, przełączaniu sygnałów w kokpicie (aplikacje lotnicze, motoryzacyjne, morskie, maszyny robocze oraz pojazdy wojskowe), urządzeniach przenośnych używanych w warunkach polowych (aplikacje komunikacyjne, medyczne, ratownicze, sportowe, transportowe, foto-wideo) oraz sprzęcie pomiarowym.

Przełączniki zamykane są w metalowej obudowie o średnicy ½ cala (12,7 mm) i oferują do 16 odrębnych położeń, przełączanych z typowym momentem 3 Ncm lub 6 Ncm. Przełączniki 10- oraz 12-pozycyjne są oferowane jako produkty standardowe. Produkty dostępne są w wersji ze zwieranymi lub otwartymi kontaktami pomiędzy kolejnymi przełączeniami. Podobnie jak w większości komponentów obrotowych oferowanych przez tego producenta kontakty przełączające są złocone i istnieje możliwość zapewnienia stopnia odporności IP68 od frontu urządzenia. Deklarowany zakres pracy przełączników serii MR50 mieści się w przedziale -45 stopni C do +85 stopni C.

Modyfikacja przełączników do potrzeb konkretnej aplikacji jest możliwa poprzez zamianę funkcji przełącznika sygnałów na kodowanie w standardzie BCD, HEX lub GREY, implementację funkcji wymagającej pociągnięcia gałki w kierunku do operatora przed wyborem położenia przełącznika, możliwość redukcji liczby dostępnych położeń lub chociażby dodanie wyprowadzenia w postaci obwodu elastycznego.

Żywotność układu przełączania jest szacowana na 20 000 cykli przy obniżeniu momentu obrotowego o maksymalnie 40%. Przełączniki zapewniają izolację o wartości 1 G przy napięciu 500 VDC i zostały zaprojektowane do przełączania obciążeń rezystancyjnych do 200 mA przy napięciu 28 VDC lub 100 mA przy napięciu 28 VDC w przypadku obciążeń o charakterze indukcyjno-pojemnościowym.

Mocną stroną oferowanego produktu jest konkurencyjna cena w stosunku do podobnych rozwiązań rynkowych innych dostawców.

Semicon sp. z o.o.
ul. Zwoleńska 43/43A
PL 04-761 Warszawa, Poland
tel: (48-22) 615 73 71
fax: (48-22) 615 73 75
NIP: 526 03 03 208
KRS: 0000068554
email: info@semicon.com.pl
Copyright © 2010 Semicon | powered by WEB interface
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij