innowacyjne produkty, innowacyjne technologie

Jesteś tutaj: Strona główna / Nowości / Nowa seria dwupozycyjnych czujników położenia w ofercie firmy Semicon

Nowa seria dwupozycyjnych czujników położenia w ofercie firmy Semicon

Firma Microprecision wprowadza do oferty nowy czujnik mechaniczny detekcji położenia liniowego. Nowa seria czujników MP600 została zaprojektowana do detekcji dwóch położeń w ruchu liniowym. Odległość pomiędzy dwoma kontrolowanymi położeniami jest ustawiana fabrycznie w zakresie od 0,3 mm do 1,5 mm. Kontakty elektryczne są przełączane z praktycznie niemierzalną histerezą. Deklarowana przez producenta powtarzalność jest lepsza niż 5 mm, a maksymalny zakres temperatur pracy mieści się w zakresie od -40oC do 130oC i zależy od materiału izolacji przewodów. Przewody mogą być dodatkowo zakończone złączem M12.

Unikalny, opatentowany mechanizm przełączeniowy pracuje w zakresie napięć do 30 VDC, pozostawiając możliwość montażu w obudowach o różnej wielkości i kształcie. Czujnik jest wykonywany w standardowych obudowach cylindrycznych M8 oraz M12 o stopniu ochrony IP67 z siłownikiem w postaci małego sworznia lub kulki.

Docelowymi odbiorcami nowej serii czujników są producenci urządzeń wykorzystujących obecnie dwa oddzielne czujniki do kontroli dwóch położeń. Implementacja procesu detekcji dwóch położeń w formie jednego produktu ogranicza przede wszystkim żmudny proces regulacji i kalibracji wynikający z efektu histerezy, często występującego w przypadku realizacji z użyciem dwóch odrębnych czujników położenia montowanych w bardzo małej odległości wzdłuż kierunku ruchu monitorowanych elementów mechanicznych. Nowa seria czujników sprawdzi się idealnie w przypadku monitorowania stopnia zużycia elementów ciernych w układach hamulcowych ze szczeliną powietrzną. Drugim podstawowym zastosowaniem tego typu czujników jest bardzo precyzyjna detekcja położenia bazowego w trójosiowych układach mechanicznych (xyz).

Na życzenie naszych Klientów udostępniamy modele 3D nowej serii czujników położenia.
Jednocześnie chcielibyśmy zachęcić Państwa do zapoznania się z najnowszymi katalogami wyłączników krańcowych oraz wyłączników bezpieczeństwa, a także sygnalizatorami LED szwajcarskiej firmy Microprecision.


Semicon sp. z o.o.
ul. Zwoleńska 43/43A
PL 04-761 Warszawa, Poland
tel: (48-22) 615 73 71
fax: (48-22) 615 73 75
NIP: 526 03 03 208
KRS: 0000068554
email: info@semicon.com.pl
Copyright © 2010 Semicon | powered by WEB interface
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij