innowacyjne produkty, innowacyjne technologie

Jesteś tutaj: Strona główna / Nowości / Schurter wprowadza Reflowable Thermal Switch

Schurter wprowadza Reflowable Thermal Switch

Szwajcarska firma Schurter wprowadza nowy produkt - RTS. Jest to kompaktowe urządzenie zabezpieczające przed przegrzaniem, wykorzystujące zaawansowaną technologię SMD. Nadaje się do najwyższych wymagań ochrony w półprzewodnikach mocy.

RTS, czyli Reflowable Thermal Switch (przełącznik termiczny do lutowania rozpływowego), został opracowany w celu ochrony przed przegrzaniem wysoce zintegrowanych półprzewodników mocy, takich jak MOSFET, IC, IGBT, Triak, SCR itp. przed przegrzaniem. Przed aktywacją mechaniczną RTS może być montowany przy użyciu konwencjonalnych technik lutowania rozpływowego o profilach temperaturowych do 260 °C.


Uruchomienie mechaniczne RTS, czyli Reflowable Thermal Switch

Po lutowaniu rozpływowym RTS do płytki drukowanej wciśnięcie przełącznika uzbraja RTS do działania w niższej temperaturze 210°C. Aktywacji tej można dokonać ręcznie lub w pełni automatycznie. W przeciwieństwie do aktywacji elektrycznej efekt aktywacji mechanicznej RTS jest wyraźnie i natychmiast widoczny dla instalatora. Ponadto eliminuje się tym samym trzeci dodatkowy styk wymagany do aktywacji elektrycznej.

Kompaktowe wymiary, duża obciążalność

Nowy typ zabezpieczenia przed przegrzaniem charakteryzują najmniejsze wymiary i dużą obciążalność. Prądy robocze do 100 A przy napięciu znamionowym do 60 VDC mogą być obsługiwane przez RTS, który ma wymiary tylko 6,6 x 8,8 mm. Dostępne są także warianty dostosowane do potrzeb klienta z wbudowanym bocznikiem lub dodatkowym bezpiecznikiem nadprądowym. Te zintegrowane funkcje zmniejszają zużycie miejsca na płytce drukowanej. Wyłącznik termiczny Reflowable Thermal Switch spełnia wysokie wymagania niezawodności AEC-Q200 i MIL-STD. 

Ochrona przed niestabilnością cieplną (thermal runaway

Termin niestabilność cieplna odnosi się do przegrzania półprzewodnika mocy w wyniku samonapędzającego się procesu wytwarzania ciepła (opór transmisyjny źródła zwiększa się wraz ze wzrostem temperatur, co powoduje zwiększenie strat mocy w warstwie zaporowej i w efekcie wzrost oporu transmisyjnego). Przyczyną tego jest stale rosnąca gęstość mocy i tendencja do miniaturyzacji układów elektronicznych.
RTS chroni półprzewodniki mocy nie poprzez obwód logiczny, ale przez podstawowe prawa fizyki. W przypadku ucieczki termicznej RTS skutecznie przerywa obwód dokładnie w ściśle określonej temperaturze.

Semicon sp. z o.o.
ul. Zwoleńska 43/43A
PL 04-761 Warszawa, Poland
tel: (48-22) 615 73 71
fax: (48-22) 615 73 75
NIP: 526 03 03 208
KRS: 0000068554
email: info@semicon.com.pl
Copyright © 2010 Semicon | powered by WEB interface
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij