innowacyjne produkty, innowacyjne technologie

Jesteś tutaj: Strona główna / Cięcie taśm przemysłowych

Cięcie taśm przemysłowych


Cięcie materiałów samoprzylepnych i taśm w rolach, wykroje die-cut/kiss-cut, cięcie na ploterze laserowym


Większość materiałów stosowanych w przemyśle w postaci cienkich folii, często z warstwą kleju produkowana jest w postaci roli. Cięcie roli(ang. logroll, jumbo-roll) odbywa się na wyspecjalizowanej obrabiarce wyposażonej w sterownik PLC Siemens, precyzyjny pomiar długości oraz programowaną prędkość tarczy tnącej na średnicy ciętej roli.

W Semicon Sp. z o.o. konwertingowi poddajemy materiały firm 3M, Tesa, Saint-Gobain. 

Urządzenie wyposażone jest w układ ostrzenia tarczy, układ chłodzenia tarczy oraz układ nawilżania podczas cięcia. Zastosowane rozwiązania techniczne dają gwarancję wysokiej dokładności cięcia taśm, powtarzalności oraz dobrej jakości ciętych powierzchni.

Jakie materiały można poddać konwertingowi?


diecut_VHB_1_maleRole taśm przemysłowych z klejem lub bez, taśmy PCV, poliester, epoksyd, materiały wzmacniane włóknem szklanym, folie miedziane, folie aluminiowe, taśmy poliimidowe (kapton), taśmy piankowe, błony klejowe, spieniony klej akrylowy (VHB) itp.


Parametry cięcia:
  • Maksymalna długość roli: 1700 mm
  • Szerokość taśm: 2 – 1700 mm
  • Dokładność cięcia: 0,1 mm
  • Maksymalna średnica roli: 430 mm
  • Średnica rdzenia roli: 74,0 – 76,0 mm
 

Semicon jest dystrybutorem taśm elektrotechnicznych, przemysłowych i błon klejowych 3M oraz Partnerem-Konwerterm 3M. Oferujemy również taśmy termoprzewodzące firmy Fujipoly. Specjalizujemy się w materiałach dla aplikacji w elektronice i elektrotechnice.

W SEMICON wykonujemy także wykroje die-cut i kiss-cut z taśm, pianek i rzepów przemysłowych 3M, Tesa, Norbond (Saint Gobain)


Wykrój die-cut to wycięcie wzoru z wykrojnika w taśmie z przecięciem linera (materiału chroniącego lepką część taśmy), wykrój kiss-cut zaś pozwala na pozostawienie tego elementu w nienaruszonym stanie. Dodatkowo maszynę można zaprogramować na wycięcie elementu z tzw. fingerliftem, czyli listkiem ułatwiającym zdjęcie linera z klejącej części wykroju.Semicon zajmuje się dystrybucją konwertingiem taśm przemysłowych firmy 3M i innych producentów. Dotychczas w ofercie było cięcie logroli (jumbo-rolls) taśm wszelkiego rodzaju na mniejsze rolki zgodnie z zapotrzebowaniem klienta i pod konkretną aplikację. Obecnie dział konwertingu może wykonać także wykroje die-cut i kiss-cut z dostępnych w ofercie firmy taśm przemysłowych, pianek oraz rzepów.

Nowe urządzenie pozwala konfekcjonować zamówienia w różnych konfiguracjach: die-cut + kiss cut, die-cut oraz kiss-cut. Wycięte wykroje mogą zostać dostarczone na blistrach, jako pojedyncze elementy lub w postaci nawoju – zależnie od potrzeb klienta.

Wykroje die-cut i kiss-cut znajdują zastosowanie w różnych aplikacjach w wielu branżach: elektroniczna, motoryzacyjna, medyczna, przemysłowa, aplikacje dla wojska i inne. Doskonale sprawdzą się przy aplikacji oświetlenia LED (taśmy termoprzewodzące).

ploter_500

Cięcie taśm, pianek, błon klejowych na ploterze laserowym


Nowością w ofercie konwertingu jest cięcie na ploterze laserowym. Precyzyjne urządzenie radzi sobie nawet z trudnymi materiałami jak cienkie błony klejowe czy specjalistyczne materiały Poron (Rogers Corporation).

Ploter laserowy wyposażony jest w stół roboczy o powierzchni 1330 mm x 830 mm. Zapraszamy do kontaktu z działek konwertingu taśm: tasmy@semicon.com.pl.
Semicon sp. z o.o.
ul. Zwoleńska 43/43A
PL 04-761 Warszawa, Poland
tel: (48-22) 615 73 71
fax: (48-22) 615 73 75
NIP: 526 03 03 208
KRS: 0000068554
email: info@semicon.com.pl
Copyright © 2010 Semicon | powered by WEB interface
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij