O SEMICON
Semicon Sp. z o.o. od ponad 30 lat działa na rynku elektroniki. Posiadamy szeroką i komplementarną ofertę produktów i usług. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie z uwzględnieniem globalnych standardów w zakresie zapewnienia jakości, ochrony środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa produktu. Nasz zespół liczy ponad 100 osób pracujących w pięciu działach, które mogą Państwu zaoferować:

 

Oferta dystrybucyjna Semicon

Dystrybucja
Jesteśmy importerem i autoryzowanym dystrybutorem podzespołów elektronicznych, materiałów, narzędzi do elektroniki, aparatury pomiarowej i akcesoriów pomiarowych renomowanych marek. Stale rozwijamy ofertę, zapraszając do współpracy kolejne firmy z całego świata. Jesteśmy dostawcą materiałów dla przemysłu i serwisu lotniczego.

 

EMS

Profesjonalny montaż płytek elektronicznych, Semicon

W naszym dziale produkcyjnym świadczymy usługi montażu płytek elektronicznych w technologii SMT oraz montażu przewlekanego. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami firm JUKI, ERSA, EKRA, ASYS umożliwiającymi montaż elementów od 01005. Dbamy o jakość, kontrolując wszystkie produkty na urządzeniach do inspekcji wizualnej AOI. Układy BGA sprawdzane są przy wykorzystaniu urządzenia X-Ray. Oferujemy montaż w technologii bezołowiowej (lead free), dysponujemy urządzeniami do lutowania na fali w osłonie azotu. W naszym parku maszynowym posiadamy urządzenia do selektywnego lakierowania płytek, do automatycznego mycia płytek PCB z kontrolą czystości jonowej. Dysponujemy urządzeniami do lutowania selektywnego, depanelingu laserowego (laser zielony). Realizujemy najbardziej złożone projekty m.in. dla eksperymentów. Świadczymy także usługi naprawy płyt z układami BGA – technologia reballing.

 

Szablony SMTszablony STEP w ramach aluminiowych Warszawa
Cenioną przez klientów usługą w naszym portfolio są szablony stalowe SMT wycinane laserowo na urządzeniach produkcji LPKF. Jesteśmy licencjobiorcą firmy ASM-DEK oferując szablony w standardzie VectorGuard™. Wykonywane są również szablony do układów BGA (do nanoszenia pasty lub nakładania kulek) dla technologii reballingu.

 

Konwerting materiałów
tworzywa sztuczne Warszawa materiał kompozytowy SemiconW ofercie naszej firmy jest także konwerting przemysłowych taśm jedno- i dwustronnie klejących. Wykonujemy wykroje Die-Cut i Kiss-Cut, oferujemy też cięcie taśm na wymiar z dużej rolki (logroli). Jesteśmy licencjonowanym konwerterem firm: 3M, Saint Gobain, IPG, Tesa.

 

Lasery
moduł lasera o różnych długościach fal i mocach optycznych WarszawaSemicon Sp. z o.o. to największy polski producent modułów laserowych. Znajdują one zastosowanie w wielu branżach, w tym medycznej – laser podczerwony zaprojektowany i skonstruowany przez nasz dział optoelektroniki został wykorzystany w tomografie SOCT (Spectral Optical Coherent Tomography) produkcji japońskiego koncernu Canon, którego jesteśmy certyfikowanym dostawcą (Green Procurement Standard).

 

Nasze certyfikaty
Certyfikaty firmy SemiconW firmie Semicon działamy zgodnie z normami ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 13485:2016, AQAP 2110:2016, AS9120 rev.B. Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości i Kodyfikacji przyznało nam kod NATO w Systemie Kodyfikacyjnym NATO-NCAGE 2082H.