Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Czyszczenie płytek PCB
PBT Works — Super SWASH Twingo
Czyszczenie płytek PCB

Czystość płytek drukowanych zyskuje na znaczeniu wraz z miniaturyzacją urządzeń i ciągłym zmniejszaniem odległości pomiędzy sąsiadującymi ścieżkami. Ponad 25% awarii jest spowodowane zanieczyszczeniami powierzchni płytek drukowanych o charakterze jonowym. Zanieczyszczenia prowadzą do obniżenia rezystancji powierzchniowej laminatu, wzrostu prądu upływu, zwiększenia rezystancji mozaiki ścieżek, korozji chemicznej i elektrochemicznej oraz elektromigracji. Zanieczyszczenia powstają zarówno podczas produkcji laminatów, montażu PCB jak i podczas ich serwisu. Należy podkreślić, że najbardziej korozyjnymi lub niszczącymi pozostałościami na PCB są sole, zwane również „aktywatorami”, znajdujące się w topnikach wykorzystywanych zarówno w nakładaniu powłok metalicznych metodą HASL/HAL, jak i w procesie lutowania. czyszczenie płytek PCB

Ważne jest zatem, aby przeprowadzić kontrolowane procesy dokładnego czyszczenia płytek drukowanych, w taki sposób, aby usunąć jak najwięcej pozostałości z opisywanych procesów. Czyszczenie jest operacją krytyczną, która pomaga kontrolować proces montażu i ustalić końcowy okres użytkowania produktu. W tym celu wykorzystujemy w pełni automatyczne urządzenie myjące SuperSwash Twingo firmy PBT Works wyposażone w zestaw pomiarowy do ciągłego monitorowania koncentracji środka myjącego Zestron Eye firmy Zestron. Urządzenie wykorzystuje specjalnie opracowaną technologię pomiaru akustycznego (3P-Technology), dzięki której możliwe jest precyzyjne wyznaczenie stężenia cieczy bez wpływu na jej przepływ. Wahania stężenia środka czyszczącego zmniejszają jego skuteczność i mogą być potencjalną przyczyną uzyskania niejednorodnych wyników czyszczenia. Odchylenie od optymalnego poziomu stężenia może wpłynąć na jakość i sprawność produktu końcowego.

Mycie jest również zalecaną i często konieczną operacją jako proces poprzedzający nakładanie powłok zabezpieczających na płytki elektroniczne. Usunięcie szkodliwych zanieczyszczeń z powierzchni przed nałożeniem powłoki może istotnie wpłynąć na długoterminową niezawodność całego urządzenia. Defekty, takie jak korozja, mogą być katastrofalne w skutkach dla działania urządzenia w trudnych warunkach otoczenia. Czyszczenie dodatkowo zwiększa przyczepność powłoki do pokrywanych elementów. Jest to szczególnie ważne, kiedy podejrzewamy problemy z kompatybilnością materiału do konkretnej powierzchni.

Znalezienie właściwego sposobu mycia jest zadaniem skomplikowanym ze względu na mnogość środków myjących wraz z różnorodnością past lutowniczych i topników. Nasze wieloletnie doświadczenie, stosowanie sprawdzonych środków czyszczących oraz metod kontroli – pomiar zanieczyszczeń jonowych, pozwalają zagwarantować najwyższą jakość procesu.

Zobacz też: