Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

PVA – DELTA 8
PVA – DELTA 8
Nakładanie powłok ochronnych na PCB

Powłoki ochronne stanowią istotną część zabezpieczenia zespołów elektronicznych przed wpływem czynników środowiskowych. Nowo wytworzone i oczyszczone płytki utrzymują swoje najlepsze parametry elektryczne przez relatywnie krótki okres czasu. Powodem jest absorpcja wilgoci i zanieczyszczeń z powietrza, adsorpcja kurzu przez powierzchnię płytki, kondensacja pary, itp. Powyższe procesy są przyczyną zjawisk korozyjnych, tworzenia się kryształów włosowatych cyny („whiskersy”), czy narastania dendrytów, które powodując zwarcia lub upływy prądu i stają się przyczyną nagłych awarii urządzeń. Awarie takie w sposób oczywisty są mocno niepożądane, gdyż ich skutki mogą czasami być kosztowne, a nawet katastrofalne. Powłoka ochronna to specjalny produkt tworzący cienką warstwę, która chroni płytki drukowane, komponenty i inne urządzenia elektroniczne przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi. Powłoki te „dostosowują się” do występujących nieregularności zarówno struktury, jak i otoczenia płytki PCB (pokrycia konformalne) i zapewniają zwiększoną odporność dielektryczną, integralność działania i ochronę przed korozyjną atmosferą, wilgocią, wysoką temperaturą, grzybami i zanieczyszczeniami z powietrza, takimi jak brud i kurz.
Nakładanie powłok ochronnych na PCB przeprowadzamy w pełni automatycznie z wykorzystaniem urządzenia Delta 8 firmy PVA. Maszyna posiada 4-osiowy system napędowy, który pozwala również na zalewanie i dozowanie z dokładnością do 5 µm, w polu roboczym 446 x 490 mm.
Oferujemy pokrywanie PCB pełne jak i selektywne, materiałami na bazie silikonu i akrylu. Na życzenie wykonujemy również powłoki na bazie poliuretanu czy epoksydu. Dodatkowo mamy możliwość wypełniania obszarów pomiędzy układem np. BGA a PCB/podłożem materiałami (underfilling). Wypełnienie zapewnia integralność połączeń lutowanych, a w przypadku układów typu flip-chip, chroni również powierzchnię aktywną układu. Proces ten wymaga specjalnego modułu, który podgrzewa w sposób jednorodny podłoże, aby zapewnić odpowiednie zwilżanie i adhezję materiału.nakładanie powłok ochronnych, płytka PCBWszystkie powłoki nakładane są zgodne z RoHS i sprawdzane zgodnie ze standardami IPC-A-610, IPC-CC-830C lub MIL-I-46058C. Stosujemy zarówno inspekcję optyczną w normalnym świetle, jak i w świetle UV. Wykorzystywane w procesie powłoki posiadają specjalny marker UV do kontroli pokrycia zarówno przed procesem utwardzania jak i po utwardzaniu.
Do wykonania usługi korzystamy z plików typu Gerber w formacie RS274-X, rysunków lub obrazów wskazujących obszary do zamaskowania oraz propozycję materiału na pokrycie. Dzięki prowadzonej działalności handlowej w zakresie materiałów dla elektroniki oraz posiadanemu doświadczeniu w produkcji urządzeń elektronicznych dla różnych gałęzi przemysłu, posiadamy możliwość doboru właściwego materiału do Państwa wymagań.

Zapraszamy do kontaktu:  EMSinquiry@semicon.com.pl

Posiadamy bogatą ofertę materiałów dla elektroniki w naszym sklepie internetowym – tutaj.

Zobacz też: