innowacyjne produkty, innowacyjne technologie

Jesteś tutaj: Strona główna / Usługi / Szablony laserowe

Szablony laserowe

Szablony wycinane są za pomocą obrabiarek laserowych niemieckiej firmy LPKF - urządzeń najnowszej generacji, światłowodowy laser YAG zasilany impulsowo umożliwia skupienie plamki laserowej do 20 μm, układ mechaniczny przesuwu głowicy laserowej zapewnia dokładność i powtarzalność na poziomie ±2 μm. Lepsze skupienie wiązki lasera impulsowego i nowy układ napędu XY zapewnia dużą powtarzalność i dokładność cięcia (±2 μm). Urządzenie G6080 umożliwia cięcie otworów wg nowego algorytmu drogi wiązki laserowej, zapewniając ciągłość linii cięcia i brak trójkątnego zadziora w każdym otworze, charakterystycznego dla szablonów ciętych na maszynach starszej generacji. Urządzenie jest wyposażone w linię zasilaną sprężonym tlenem, co umożliwia cięcie grubych folii stalowych do 1000 μm.

 

Maksymalne wymiary blachy szablonu to 600 mm x 850 mm.

Szablony na ramie aluminiowej – nawet o długości 1800 mm.

 

Szablony wycinane laserowo

- Szablony z folii stalowej SS304 o grubości od 50 do 1000 μm.

- Szablony niklowe o grubości 100 do 150 μm.

- Szablony z folii stalowej SS301 Fine Grain o grubości od 80 do 180 μm.

 

  


Licencjonowany dostawca szablonów VectorGuard

- Szablony VectorGuard® dostępne z foliami stalowymi, foliami stalowymi „fine grain” oraz foliami niklowymi.

- Ramy Master Frame do szablonów VectorGuard®.Ramy aluminiowe do szablonów

- Ramy 29” x 29”.

- Ramy 23” x 23”.

- Ramy 650 x 550 mm .

- Ramy 737 x 1800 mm.

- Inne wymiary na indywidualne zamówienie.

 

 

Szablony „fine grain”, szablony niklowe

Jednym ze sposobów polepszenia uwalniania pasty lutowniczej z otworów o krytycznie małych wymiarach jest stosowanie folii ze stali o drobnym ziarnie <2 μm (wielkość ziaren w standardowym materiale to 16-25 μm). Mała wielkość ziarna skutkuje mniejszą erozją laserową, a zarazem gładszą powierzchnią brzegów wyciętych otworów, dając w efekcie lepsze uwalnianie pasty. Podobny efekt przynosi zastosowanie folii z niklu. Folie niklowe charakteryzują się dużą twardością materiału. Powoduje to z jednej strony mniejsze odkształcenia szablonu w czasie długiego używania, a z drugiej wymaga zachowania dużej ostrożności w jego eksploatacji w związku ze skłonnością niklu do pękania. Zarówno nikiel, jak i materiały drobnoziarniste („fine grain”) dostępne są obecnie w szerokim wyborze tak grubości, jak i wymiarów, zarówno na ramach aluminiowych, jak i szablonów VectorGuard®.

 

Szablony STEP o zmiennej grubości

Rozwiązaniem problemu dobrania odpowiedniej grubości szablonu, do projektów o do dużym zróżnicowaniu komponentów są szablony STEP czyli o zmiennej grubości. W ofercie mamy szablony wykonane metodą frezowania, co pozwala zachować dokładność do 5 μm grubości szablonu oraz gładką powierzchnię. Zastosowanie szablonu STEP zapewnia odpowiedni depozyt pasty lutowniczej w jednym procesie nadruku.

 

Szablony z nanopowłokami

Cienka warstwa (2000-4000 nm) fluoro-polimeru naniesiona na szablon, pozwala na redukcję współczynnika Area Ratio do 0,5, co skutkuje lepszym transferem pasty na pad lutowniczy w porównaniu do zwykłych szablonów. Stosowanie nanopowłok w szablonach pozwala również na stabilizację procesu nadruku jak i zmniejszenie częstotliwości mycia.

Gwarantujemy krótki czas realizacji zamówień.


Semicon sp. z o.o.
ul. Zwoleńska 43/43A
PL 04-761 Warszawa, Poland
tel: (48-22) 615 73 71
fax: (48-22) 615 73 75
NIP: 526 03 03 208
KRS: 0000068554
email: info@semicon.com.pl
Copyright © 2010 Semicon | powered by WEB interface
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij