Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Aktualności
DD12: kompaktowe złącze wariantu kołnierzowego zasilające IEC z filtrem- umożliwiające montaż z użyciem śrub oraz montaż „na wcisk”

DD12: kompaktowe złącze zasilające IEC z filtrem

Firma Schurter wprowadza nowe warianty kołnierzowe popularnego złącza DD12 umożliwiające montaż z użyciem śrub oraz montaż „na wcisk”. Nowością są również warianty urządzeń z dodatkowym dławikiem przewodu uziomowego służącym do tłumienia zakłóceń o wysokiej częstotliwości. Wersja DD12 z szufladką bezpiecznika, przełącznikiem i filtrem zapewnia wyjątkową funkcjonalność urządzenia w bardzo kompaktowej obudowie.  Seria filtrów DD12 to kombinacja złącza IEC C14 z 1- lub 2-biegunową szufladką bezpiecznika, 1- lub 2-biegunowym przełącznikiem i wysokiej jakości filtrem sieciowym. Wyjątkowo szeroki metalowy kołnierz (w układzie poziomym lub pionowym) przylega na dużej powierzchni do obudowy, umożliwiając w ten sposób optymalne działanie filtracyjne i ekranujące oraz całą gamę wariantów montażowych.

Dławik przewodu uziomowego

Nowe warianty złącza kombinowanego DD12 są wyposażone w dławik przewodu uziomowego. Filtry sieciowe są wyposażone – poza dławikiem kompensacyjnym na przewodzie fazowym i zerowym – w dodatkowy dławik na przewodzie uziomowym. Dławik przewodu uziomowego znajduje się między wtyczką a wyjściem filtra. Umiejscowienie bezpośrednio przy wejściu sieciowym zapewnia, że ewentualne prądy zakłóceniowe o wysokiej częstotliwości na przewodzie uziomowym nie ominą filtra przez obudowę. Dławiki przewodu uziomowego są przydatne szczególności w przypadku filtrów medycznych (nie kondensatorów Y), ponieważ wpływają korzystnie na parametry asymetrycznego tłumienia w wyższym zakresie częstotliwości.

Zastosowania

Seria filtrów DD12 dostępna jest w wersji standardowej lub w wersji dla urządzeń medycznych i znajduje zastosowanie w urządzeniach wymagających wyjątkowo wysokiej odporności na zakłócenia. Należą do nich np. systemy informatyczne lub telekomunikacyjne zgodne ze standardem IEC 90650-1 oraz urządzenia medyczne zgodne ze standardem IEC 60601-1.
Seria spełnia wymagania określone w standardzie IEC 60127-6 dotyczące szufladki bezpiecznika dla zwiększonej ochrony przeciwpożarowej. Ponadto seria może być stosowana w urządzeniach gospodarstwa domowego spełniających kryteria określone w standardzie IEC 60335-1. Jest kompatybilna z kablami zasilającymi urządzeń z blokadą V-Lock.
Seria produkcyjna DD12 posiada certyfikaty umożliwiające eksploatację w sieciach elektrycznych o natężeniu do 10 A/250 VAC zgodnie z normą IEC oraz do 8 A zgodnie z normą UL/CSA dla 125/250 VAC. Seria uzyskała aprobaty ENEC i cURus.

Cechy wyróżniające

  • różne warianty montażowe
  • atrakcyjny, gładki design
  • przełącznik do wysokich wartości szczytowych prądu załączania
  • zabezpieczenie przed wyciągnięciem V-Lock

 Zachęcamy do zapoznania się z kartą produktó DD12 (poniżej). Osoby zainteresowane nowymi złączami DD12 zapraszamy do kontaktu: 22 615 73 71, info@semicon.com.pl.