Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Aktualności
Dwuosiowy sterownik siloników krokowych pracujących w zamkniętej pętli z interfejsem EtherCat firmy SANYO DENKI

Dwuosiowy sterownik silników krokowych pracujących w zamkniętej pętli z interfejsem EtherCAT

Firma SANYO DENKI wprowadziła do oferty serwowzmacniacze AC serii SANMOTION R z wbudowanym interfejsem EtherCAT biorąc pod uwagę oczekiwania rynku na urządzenia pozycjonujące w niższej cenie i pracujące w jednej sieci. Dotychczas Klienci musieli stosować wiele sieci w zależności od wymagań na sterowanie (systemy sterowania napędami, systemy wejścia/wyjścia). Obecnie Klienci otrzymują możliwość projektowania urządzeń pracujących w zunifikowanej sieci wykorzystując wszystkie zalety szybkiego interfejsu EtherCAT, co skraca w znaczny sposób czas niezbędny do zaprojektowania sterownika i podnosi niezawodność. Używając interfejsu EtherCAT można zmniejszyć wymiary sterowników i zoptymalizować transmisję danych, co w efekcie czyni całe rozwiązanie bardziej elastycznym (dobór długości pakietów danych, mapowanie parametrów czasu rzeczywistego). Do transmisji danych używane są standardowe przewody Ethernet kategorii 5e lub wyższej, dzięki czemu żadne dodatkowe okablowanie nie jest wymagane, a dane są transmitowane z maksymalną prędkością 100Mbps w trybie full-duplex. Sterowniki silników krokowych współpracują z szeroką gamę sterowników PLC i mogą być zarządzane z poziomu oprogramowania zainstalowanego na komputerze PC, kontrolując prędkość obrotową od 0 do 4500 obr/min z rozdzielczością 32 768 impulsów/obr (17 bitów).
Hałas i wibracje generowane przy opuszczaniu osi pionowej oraz operacjach hamowania osi zostały mocno zredukowane poprzez zaadoptowanie wbudowanego sterowania PWM. Sterownik posiada wbudowany obwód sterujący odzyskiwaną energią i wymaga zastosowania wyłącznie dodatkowego zewnętrznego rezystora.
Nowa metoda sterowania PWM pozwala także na silne obniżenie tętnień prądu, co zmniejsza w sposób bardzo wyraźny ilość generowanego ciepła, zmniejszając temperaturę silnika i podwyższając jego niezawodność.
Sterownik współpracuje z enkoderami inkrementalnymi i absolutnymi. Współpraca z enkoderami absolutnymi eliminuje wszystkie niedogodności z określeniem ściśle zdefiniowanego położenia w fazie inicjalizacji systemu po włączeniu zasilania.
Sterownik posiada dodatkowo wbudowaną opcję pełnej synchronizacji pracy obu osi i obsługuje klika trybów pracy:

  • tryb synchroniczny
  • tryb określony profilem położenia (prędkość, przyśpieszenie, droga zadawane odpowiednimi komendami)
  • tryb z określonym położeniem bazowym (czujnik bazowy, wyłącznik krańcowy, położenie bazowe, blokada mechaniczna, itp.)