Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Aktualności
MGA-A – bezpieczniki ceramiczne SMD- bez wąsów i dendrytów cynowych- wersja dla lotnictwa

MGA-A: bez wąsów i dendrytów cynowych

Schurter rozszerza linię MGA / MAG-S bezpieczników ceramicznych SMD w formacie 1206 o wersję dla lotnictwa, w której nie tworzą się wąsy cynowe, chociaż całkowicie zrezygnowano z powłok zawierających ołów. Krystaliczne dendryty i wąsy cynowe wiążą się ze znacznym ryzykiem powstawania zwarć w elektronice o wysokiej gęstości mocy. Dendryty cynowe powstają w procesie nakładania powłok galwanicznych, formując się na końcówkach i na powierzchni narostów cynowych. Jedynie czasochłonna inspekcja i oczyszczanie zgodnie z MIL-PRF 23419 pozwalają wyeliminować ten problem. Wąsy cynowe natomiast powstają w sposób nieprzewidywalny i zwykle po procesie galwanicznego nakładania powłok. Będący podstawą tego zjawiska proces fizyczny nie został jeszcze całkowicie zbadany, jednak dotychczas radzono sobie z tym problemem poprzez zastosowanie domieszki ołowiu.
Ołów stał się jednak w międzyczasie elementem niepożądanym w wielu miejscach (wytyczna RoHS). Dlatego też firma Schurter rozszerzyła rodzinę MGA, cienkowarstwowych bezpieczników SMD, o nowy wariant. Oprócz klasycznych bezpieczników MGA i posiadających certyfikat ESA bezpieczników dla aplikacji kosmicznych MGA-S, istnieje nowa wersja dla lotnictwa MGA-A. Zrezygnowano tu całkowicie z powłoki zawierającej ołów, stawiając w zamian za to na złoto.
Pozłacane końcówki nie stanowią powierzchni, na której mogłyby pojawić się wąsy czy dendryty. Tym samym nowy bezpiecznik MGA-A jest nieco bezpieczniejszy w zastosowaniu, co ma duże znaczenie dla niezwykle wrażliwego przemysłu lotniczego, ale także dla przemysłu kosmicznego.
Pod względem technicznym budowa odpowiada budowie bezpiecznika MGA-S. To znaczy: hermetycznie szczelna, niezwykle wytrzymała konstrukcja, która znakomicie nadaje się do zastosowania w samokontrolujących aplikacjach zgodnie z wytycznymi ATEX i IECEx. Pomimo najmniejszych wymiarów (format 1206) MGA-A posiada szczególnie wysoką zdolność wyłączania do 300 A przy 125 VDC i może być stosowany w szerokim zakresie temperatur od -55°C do +125°C.
Nowy bezpiecznik MGA-A firmy SCHURTER nadaje się do każdego rodzaju aplikacji o najwyższych wymaganiach w zakresie niezawodności i pewności działania.
Unikalne właściwości

  • Bez wąsów i dendrytów cynowych
  • Brak powłok zawierających ołów (zgodność z dyrektywą RoHS)
  • Porównywalny standard kwalifikacyjny jak w przypadku MIL-PRF 23419
  • Hermetycznie szczelna i wytrzymała konstrukcja

Dane techniczne można zobaczyć TUTAJ.