Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Aktualności
Schurtter-wysokoprądowy bezpiecznik SMD do najbardziej wymagających aplikacji

Schurter: Bezpiecznik SMD do najbardziej wymagających aplikacji

Nowy wysokoprądowy bezpiecznik HCF firmy Schurter jest niezwykle wytrzymały, zaprojektowany z wykorzystaniem technologii cienkowarstwowej. HCF nadaje się szczególnie do wymagających aplikacji, gdzie kluczowe znaczenie ma niezawodne zadziałanie przy wysokich prądach nominalnych.  Nowy HCF ma podobną strukturę, jak poprzednie dwa typy bezpieczników certyfikowane przez Europejską Agencję Kosmiczną: MGA-S i HCSF. Bezpieczniki stosowane w aplikacjach kosmicznych spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące wydajności oraz wykorzystują wyłącznie najbardziej zaawansowane i niezawodne technologie. Jednakże intensywna kontrola każdego indywidualnego bezpiecznika, wymagana w zastosowaniach kosmicznych, nie jest konieczna dla pozostałych zastosowań, podobnie jak w przypadku HCF. Prowadzi to do znacznego obniżenia kosztu tego bezpiecznika.

Półprzewodnikowy / cienkowarstwowy

W przeciwieństwie do konwencjonalnych bezpieczników z drutem topikowym, HCF ma cienkowarstwową warstwę metalową. Przy użyciu tej techniki wytwarzania nakładana jest warstwa metalu w procesie napylania. Powstają dwie warstwy o określonym kształcie na szklanym podłożu dokładnie o grubości mikrometra. Powstały w rezultacie bezpiecznik jest zamykany w ceramicznej obudowie, która gwarantuje niezbędną stabilność i zdolność przerywania. Podczas zadziałania bezpiecznika nie są emitowane żadne szkodliwe substancje w postaci stałej lub gazowej. Ta technologia sprawia, że bezpiecznik HCF firmy Schurter jest całkowicie nieprzepuszczalny dla mas zalewających, który mogą być użyte do uszczelnień np. stosowanych w aplikacjach do stref zagrożonych wybuchem zgodnie z wymaganiami ATEX i IECEx.

Wysoka zdolność zwarciowa (breaking capacity)                               

Bezpiecznik HCF posiada wysoką zdolność zwarciową do 1000A przy 125 VAC oraz 125 VDC z szybkim zadziałaniem. To pokrywa zakres prądów nominalnych od 5A do 15A.

Obszary zastosowań

Dzięki solidnej konstrukcji bezpiecznik HCF szczególnie nadaje się do zastosowań, które zapewniają wysoką niezawodność w szczególnie trudnych warunkach (wstrząsy termiczne i mechaniczne, itp.). Przykłady możliwych zastosowań to aplikacje związane z ATEX: platformy wiertnicze w przemyśle naftowym i gazowym, urządzenia eksploatowane w regionach sub-arktycznych, elektronika lotnicza i niektóre technologie medyczne, gdzie wymagany jest niezawodny i oszczędzający miejsce bezpiecznik. Temperatura pracy bezpiecznika w zakresie od -50°C do +125°C oraz odporność na wibracje do 1600 g sprawiają, że HCF jest idealny do najbardziej wymagających zastosowań w najbardziej niekorzystnych warunkach.Internet

Dane techniczne:

 • Certyfikaty IEC 60127-7 / UL 248-14 / CSA C22.2 no. 248.14
 • Wysoka zdolność zwarciowa do 1000 A
 • Prąd nominalny: 5 A / 7.5 A / 10 A / 15 A
 • Napięcie nominalne: 125 VDC / VAC
 • Szybka charakterystyka działania (F)
 • Najmniejszy bezpiecznik przy 15 A @ 125 VDC
 • Szczelność: zgodnie z ATEX EN 60079-0 (-11) oraz  MIL-PRF-23419

Zastosowania

 • Aplikacje o wymaganej wysokiej niezawodności
 • Aplikacje o wysokim bezpieczeństwie
 • Lotnictwo
 • Platformy wiertnicze
 • Komercyjne satelity

Więcej informacji o tym i innych produktach Schurter: 22 615 73 71 oraz info@semicon.com.pl (KLIK).