Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Aktualności
Zawiasy uziemiające EGH firmy Multi-Contact

Zawiasy uziemiające firmy Multi-Contact

Zawiasy uziemiające EGH likwidują konieczność montowania przewodu uziemiającego w drzwiach wszystkich szaf energetycznych , które tego wymagają. Oprócz mechanicznej funkcji obrotowej zawiasy EGH zapewniają elektryczne połączenie między szafą  a  jej drzwiami. Ciągłość elektrycznego połączenia między szafą a zawiasem oraz między zawiasem a drzwiami zapewniają lamelki sprężyste – Multilams. Obrót wykonywany jest za pośrednictwem bolca o średnicy  Φ 6mm.

Zawiasy montowane są w tradycyjny sposób. Dolna część  montowana jest  w szafie, a górna w drzwiach. Stopień ochrony IP66 osiąga się dzięki zastosowaniu płaskich uszczelek na zawiasie oraz oringu  na osi zawiasu. Uszczelnienie zawiasu chroni jego elementy aktywne przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami i dlatego zawiasy nie wymagają  konserwacji, w tym smarowania. Montaż i demontaż drzwi jest bardzo łatwy a przez to szybki. Dzięki temu rozwiązaniu uziemienie  szafy jest  zawsze zapewnione, ponieważ nigdy nie zdarzy się  zapomnienie ponownego podłączenia przewodu uziemiającego po demontażu drzwi i nie występuje ryzyko słabego jego przykręcenia. Zawiasy zapewniają znacznie lepszą ochronę EMC. Firma Multi-Contact oferuje zawiasy ze stali nierdzewnej lub stopu aluminium. Zastępują przewód o przekroju 16mm2. Prąd nominalny  wynosi 100A. Gwarantowana ilość cykli zamykania i otwierania  wynosi 15 000, a ilość demontażu i montażu – 500 cykli. Zawiasy są odporne na uderzenia i wibracje zgodnie z normą EN 61373. Mogą być umieszczane  w  pojazdach w ruchu (np. w pociągach). Obciążalność zawiasu to 250kg. Zawiasy uziemiające  serii EGH  stały się produktem katalogowym  po długoletnim stosowaniu ich z sukcesem przez firmę ALSTOM Transportation z Francji specjalizującej się w budowie pojazdów szynowych.