Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Aktualności
złącza PCB z pinami uziemiającymi press fit od firmy Lemo (Szwajcaria)

Złącza PCB z pinami uziemiającymi press fit od firmy LEMO (Szwajcaria)

logo szwajcarskiej firmy Lemo

Firma LEMO, która jest wiodącym producentem złączy Push-Pull, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów prezentuje nowość w swojej ofercie. W złączach prostych oraz kątowych dedykowanych do montażu PCB dostępne są od teraz piny uziemiające, wciskane w PCB tzw. press fit.
Rozwiązanie tego typu oszczędza czas przy wstępnym montażu gniazda do płytki drukowanej i polega na wciśnięciu centralnie ułożonego gniazda aż do zablokowania pinów uziemiających w otworach laminatu. Jest to znacznie szybsza operacja niż montaż poprzez nakładanie podkładek i przykręcenie czterech śrub M1.6. Po takim zamocowaniu złącza możliwe jest odwrócenie PCB i wykonywanie pośrednich operacji montażowych np. lutowanie w piecu rozpływowym itp.
Mocowanie press fit dostępne jest dla gniazd prostych, kątowych PCB w seriach 0B, 1B i dedykowane do laminatów o grubości 1,6 mm.
Więcej szczegółów pod linkiem:   https://www.lemo.com/catalog/ROW/UK_English/Leaflet_Harpoon_press_fit_contact.pdf
Dział handlowy z przyjemnością udzieli wyczerpujących informacji na temat tych i innych produktów Lemo: tel. 22 615 73 71, inżynier produktu Marcin Rek mrek@semicon.com.pl  

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą firmy EPT (Niemcy), producentem specjalizującym się w technologii połączeń typu „ press-fit”: tutaj oraz tutaj