Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Aktualności
CCC Contact Cleaner C/ CCL Contact Cleaner / CCS- Preparaty czyszczące do smarowania, zabezpieczania i zwiększania wydajności styków elektrycznych

Preparaty czyszczące do styków

Brytyjska firma Electrolube oferuje szeroką gamę produktów czyszczących do smarowania, zabezpieczania i zwiększania wydajności styków elektrycznych. W historii marki była to pierwsza grupa wprowadzonych na rynek produktów. Z biegiem lat firma Electrolube bardzo się rozwinęła i dziś oferta obejmuje szeroki zakres specjalistycznych produktów czyszczących i smarujących, lakierów zabezpieczających, materiałów termoprzewodzących oraz różnego rodzaju zalew do elektroniki.
Wybór odpowiedniego preparatu do konkretnej aplikacji jest tyleż trudny, co kluczowy. W zależności od indywidualnej aplikacji możemy wybrać kilka produktów lub technik czyszczenia styków elektrycznych. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

CCC Contact Cleaner C – jest niepalnym aerozolem wyposażonym w szczoteczkę do łatwego nakładania roztworu bezpośrednio na kontakt. CCC jest przeznaczony do smarowania styków w sprzęcie wideo, komputerach, przyrządach optycznych i precyzyjnych, aparatach fotograficznych i innych urządzeniach elektronicznych. Ze względu na to, że jest niepalny, może być używany do czyszczenia styków nawet w urządzeniach pod napięciem. Wysycha bez pozostawiania śladów.Sposób użycia: Spryskać CCC dość obficie powierzchnię styku i pozwolić na odparowanie. Przymocowana szczoteczka służy również do usuwania uporczywych osadów i ciał stałych.


CCL Contact Cleaner – jest preparatem podobnym do CCC , ale szybciej odparowuje i ma nieco mniejsze napięcie powierzchniowe, co prowadzi do lepszej penetracji podczas czyszczenia. CCL można stosować na stykach przełączników i innych stykach rezystancyjnych o niskim oporze. Jest środkiem dobrze penetrującym dzięki niewielkiemu napięciu powierzchniowemu. Doskonale usuwa nagromadzone osady brudu, tłuszczu i tlenków.Sposób użycia: Spryskać obficie powierzchnię styku preparatem CCL Contact Cleaner i pozostawić do odparowania. Preparat ten jest również wyposażony w szczoteczkę, która służy do usuwania uporczywych osadów i ciał stałych.


CCS Taśmy do czyszczenia styków – to specjalnie opracowany papierowy pasek poręcznych wymiarów impregnowany wysoko wydajnym smarem kontaktowym. Paski czyszczące przeznaczone są do stosowania na zamkniętych stykach, gdzie dostęp jest ograniczony. Impregnowany pasek włożony w szczelinę między stykami  doskonale usuwa zanieczyszczenia, aby przywrócić dobre właściwości styku i zwiększyć jego niezawodność.Sposób użycia: Czystą część paska wkłada się między zamknięte styki i kilkakrotnie przesuwa tam i z powrotem. Jakość materiału ściernego tego paska i dobre właściwości roztworu, jakim pasek został nasączony, pozwalają usuwać zanieczyszczenia, które pojawią się na pasku w postaci ciemnego  śladu. Należy oderwać część paska, która została użyta, i włożyć czystą część pomiędzy kolejną parę styków. Czynność powtarzać w zależności od stopnia zabrudzenia styku.
Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, prosimy o kontakt e-mailowy mwierzbicka@semicon.com.pl 

CCC Contact Cleaner C/ CCL Contact Cleaner / CCS- Preparaty czyszczące do smarowania, zabezpieczania i zwiększania wydajności styków elektrycznych