Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Aktualności
RTS Reflowable Thermal Switch- kompaktowe urządzenie zabezpieczające przed przegrzaniem, wykorzystujące zaawansowaną technologię SMD

Schurter wprowadza Reflowable Thermal Switch

Szwajcarska firma Schurter wprowadza nowy produkt – RTS. Jest to kompaktowe urządzenie zabezpieczające przed przegrzaniem, wykorzystujące zaawansowaną technologię SMD. Nadaje się do najwyższych wymagań ochrony w półprzewodnikach mocy.
RTS, czyli Reflowable Thermal Switch (przełącznik termiczny do lutowania rozpływowego), został opracowany w celu ochrony przed przegrzaniem wysoce zintegrowanych półprzewodników mocy, takich jak MOSFET, IC, IGBT, Triak, SCR itp. przed przegrzaniem. Przed aktywacją mechaniczną RTS może być montowany przy użyciu konwencjonalnych technik lutowania rozpływowego o profilach temperaturowych do 260 °C.

Uruchomienie mechaniczne RTS, czyli Reflowable Thermal Switch

Po lutowaniu rozpływowym RTS do płytki drukowanej wciśnięcie przełącznika uzbraja RTS do działania w niższej temperaturze 210°C. Aktywacji tej można dokonać ręcznie lub w pełni automatycznie. W przeciwieństwie do aktywacji elektrycznej efekt aktywacji mechanicznej RTS jest wyraźnie i natychmiast widoczny dla instalatora. Ponadto eliminuje się tym samym trzeci dodatkowy styk wymagany do aktywacji elektrycznej.

Kompaktowe wymiary, duża obciążalność

Nowy typ zabezpieczenia przed przegrzaniem charakteryzują najmniejsze wymiary i dużą obciążalność. Prądy robocze do 100 A przy napięciu znamionowym do 60 VDC mogą być obsługiwane przez RTS, który ma wymiary tylko 6,6 x 8,8 mm. Dostępne są także warianty dostosowane do potrzeb klienta z wbudowanym bocznikiem lub dodatkowym bezpiecznikiem nadprądowym. Te zintegrowane funkcje zmniejszają zużycie miejsca na płytce drukowanej. Wyłącznik termiczny Reflowable Thermal Switch spełnia wysokie wymagania niezawodności AEC-Q200 i MIL-STD. 

Ochrona przed niestabilnością cieplną (thermal runaway

Termin niestabilność cieplna odnosi się do przegrzania półprzewodnika mocy w wyniku samonapędzającego się procesu wytwarzania ciepła (opór transmisyjny źródła zwiększa się wraz ze wzrostem temperatur, co powoduje zwiększenie strat mocy w warstwie zaporowej i w efekcie wzrost oporu transmisyjnego). Przyczyną tego jest stale rosnąca gęstość mocy i tendencja do miniaturyzacji układów elektronicznych.RTS chroni półprzewodniki mocy nie poprzez obwód logiczny, ale przez podstawowe prawa fizyki. W przypadku ucieczki termicznej RTS skutecznie przerywa obwód dokładnie w ściśle określonej temperaturze.