Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Aktualności
seria MP600 dwupozycyjnych czujników mechanicznych detekcji położenia liniowego

Seria dwupozycyjnych czujników położenia w ofercie firmy Semicon

Firma Microprecision wprowadza do oferty nowy czujnik mechaniczny detekcji położenia liniowego. Nowa seria czujników MP600 została zaprojektowana do detekcji dwóch położeń w ruchu liniowym. Odległość pomiędzy dwoma kontrolowanymi położeniami jest ustawiana fabrycznie w zakresie od 0,3 mm do 1,5 mm. Kontakty elektryczne są przełączane z praktycznie niemierzalną histerezą. Deklarowana przez producenta powtarzalność jest lepsza niż 5 mm, a maksymalny zakres temperatur pracy mieści się w zakresie od -40oC do 130oC i zależy od materiału izolacji przewodów. Przewody mogą być dodatkowo zakończone złączem M12.
Unikalny, opatentowany mechanizm przełączeniowy pracuje w zakresie napięć do 30 VDC, pozostawiając możliwość montażu w obudowach o różnej wielkości i kształcie. Czujnik jest wykonywany w standardowych obudowach cylindrycznych M8 oraz M12 o stopniu ochrony IP67 z siłownikiem w postaci małego sworznia lub kulki.

Docelowymi odbiorcami nowej serii czujników są producenci urządzeń wykorzystujących obecnie dwa oddzielne czujniki do kontroli dwóch położeń. Implementacja procesu detekcji dwóch położeń w formie jednego produktu ogranicza przede wszystkim żmudny proces regulacji i kalibracji wynikający z efektu histerezy, często występującego w przypadku realizacji z użyciem dwóch odrębnych czujników położenia montowanych w bardzo małej odległości wzdłuż kierunku ruchu monitorowanych elementów mechanicznych. Nowa seria czujników sprawdzi się idealnie w przypadku monitorowania stopnia zużycia elementów ciernych w układach hamulcowych ze szczeliną powietrzną. Drugim podstawowym zastosowaniem tego typu czujników jest bardzo precyzyjna detekcja położenia bazowego w trójosiowych układach mechanicznych (xyz).
Na życzenie naszych Klientów udostępniamy modele 3D nowej serii czujników położenia.Jednocześnie chcielibyśmy zachęcić Państwa do zapoznania się z najnowszymi katalogami wyłączników krańcowych oraz wyłączników bezpieczeństwa, a także sygnalizatorami LED szwajcarskiej firmy Microprecision.
Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym (KLIK).