Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Aktualności
Sprzęt do czyszczenia i konserwacji złączy kontaktów optycznych Lemo

Sprzęt do czyszczenia i konserwacji złączy optycznych (Lemo)

Lemo, producent hybrydowych złączy światłowodowych serii 3K.93C, oprócz szerokiego wyboru konektorów, oferuje również sprzęt do czyszczenia i konserwacji kontaktów optycznych zawartych w tych złączach. W ramach tego wyposażenia mamy do dyspozycji polerkę, mikroskop do sprawdzania stanu powierzchni oraz całą gamę akcesoriów czyszczących. 

Narzędzia czyszczące wraz z mikroskopem stanowią obowiązkowe wyposażenie użytkowników złączy optycznych – zwłaszcza pracujących w trudnych warunkach, takich jak plenerowe transmisje TV.
Materiały czyszczące możemy podzielić na jednorazowe oraz wielokrotnego użytku. Jednorazowym rozwiązaniem jest WST.KI.125.34, czyli zestaw dwóch patyczków w blistrze, z których jeden jest nasączony alkoholem izopropylowym, a drugi jest suchy. Patyczki są zakończone tkaniną bezpylną, która ułatwia efektywne czyszczenie. Przed użyciem tego zestawu należy wymontować tulejki prowadzące z kontaktów żeńskich PSS.F2. W tym celu konieczne jest zastosowanie ekstraktora DCS.F2.035.PN. Jeden zestaw pozwala na wyczyszczenie dwóch niezbyt zabrudzonych kontaktów.

Innym rozwiązaniem, jest narzędzie DSC.F2.N02.PA, czyli tzw. One-Click Cleaner. To niezwykle poręczne narzędzie pozwala wykonać ok. 500 czyszczeń i jest niezwykle szybkim sposobem na utrzymanie w czystości ferrul F2. Dużą zaletą One-Click Cleanera jest brak konieczności stosowania ekstraktora do tulejek prowadzących – do narzędzia jest załączony specjalny adapter do kontaktów żeńskich PSS.F2.Zasada pracy DCS.F2.N02.PA polega na jednoczesnym przewijaniu nici jedwabnej wraz z obrotem głowicy urządzenia. 
Poniżej zamieszczone są instrukcje stosowania DCS.F2.N02.PA oraz WST.KI.125.34.